Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.

rozliczenie 1%

listopad 16, 2015 | brak komentarzy

1-procentZakończono księgowanie 1% podatku dochodowego za rok 2014  i tak jak w poprzednich latach, również tym razem darczyńcy nie zawiedli. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy rozliczając swój podatek pamiętali o nas i swój 1% zechcieli przekazać dla Zuzi. Zbiórki z rozliczeń za 2014 rok osiągnęły podobny wynik jak za rok 2013, czyli ok. 4000zł. Te pieniążki wydajemy na bieżące leki, mogliśmy kupić kolejne buty korekcyjne, z których szybko wyrasta, korzystaliśmy z hipoterapii oraz z basenu. Ponadto Zuzia rozpoczęła treningi EEG Biofeedback i z niecierpliwością czekamy na ich efekty. Mamy też zaplanowany wakacyjny turnus rehabilitacyjny nad morzem, którego już nie możemy się doczekać.
Tak jak wspominałam rok temu, Zuzia jest już uczennicą. Dzięki środkom uzyskanym z 1% zorganizowaliśmy kącik do nauki, tj. kupiliśmy super biurko z podnoszonym blatem i kupiliśmy laptop z ekranem dotykowym i z programami edukacyjnymi.
W tym roku zamierzamy kontynuować zajęcia z konikami, na basenie oraz treningi EEG Biofeedback.

DZIĘKUJEMY!!!


PIT 2014

luty 15, 2015 | brak komentarzy

1-procentBardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy rozliczając swój podatek pamiętali o nas i swój 1% zechcieli przekazać dla Zuzi. Za poprzedni rok udało się uzbierać ok. 4000zł. Te pieniążki wydajemy na bieżące leki, mogliśmy kupić nowe okulary, buty korekcyjne, z których szybko wyrasta, korzystaliśmy z hipoterapii oraz z basenu. Ponadto udało się nam wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Ponieważ Zuzia jest już uczennicą, w najbliższym czasie planujemy wyposażyć kącik do nauki. W tym roku zamierzamy kontynuować zajęcia na basenie oraz na konikach. Mamy nadzieję wyjechać na kolejny turnus rehabilitacyjny, myślimy też o rozpoczęciu treningów EEG Biofeedback.

Gorąco zachęcamy do przekazywania swojego 1% dla Zuzi również w tym roku.

dedykowany Zuzi program do rozliczeń podatku za 2014 rok do pobrania poniżej

button_2-pitbielbielbutton_1-pit

Na pewno dobrze spożytkujemy uzbierane środki. Dzięki Wam Zuzia ma szansę na lepszy, szybszy rozwój. Czytaj więcej

Myszka Norka

luty 12, 2015 | brak komentarzy

Myszka Norka, maskotka Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, zaprosiła podopiecznych fundacji na wspólną zabawę do figloraju Jupi Park w łódzkiej Manufakturze. Zabawa była super :D

Poniżej mini-kronika tego wydarzenia:

Turnus rehabilitacyjny w Biomicus

sierpień 4, 2014 | brak komentarzy

W dniach 21.07-01.08.2014r. Zuzia miała turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Rehabilitacyjnym Biomicus w Warszawie. Z tej okazji już w sobotę pojechaliśmy całą rodziną do stolicy, żeby spędzić rodzinnie czas na zwiedzaniu warszawskiego krajobrazu. W niedzielę tata wrócił do domu a Zuzia z mamą zostały aby następnego dnia zacząć intensywną pracę na zajęciach.

Czas spędzony na turnusie  mijał w bardzo dobrej i przyjaznej atmosferze. Oprócz ciężkiej pracy był też czas na przyjemności na arteterapii, a mamy w oczekiwaniu na swoje zapracowane pociechy mogły zrelaksować się na fotelach masujących. Zuzia bardzo dobrze radziła sobie na zajęciach, najbardziej podobały jej się ćwiczenia na urządzeniach Pablo Maks oraz Armeo, były to ćwiczenia poprzez zabawę. Dwa tygodnie szybko zleciały.

Bardzo dziękujemy całej kadrze ośrodka za umożliwienie wzięcia udziału w turnusie oraz za intensywną i efektywną pracę.
Było super. Mam nadzieję że jeszcze nie raz wrócimy :)


Pragniemy również bardzo podziękować Pani Małgosi za udostępnienie mieszkania na ten czas.

Pobyt w szpitalu ICZMP

luty 1, 2014 | brak komentarzy

Ostatnie dwa tygodnie to był trudny czas dla całej rodziny. Rodziców zaniepokoiły pewne zachowania i objawy Zuzi. Ze względu na to, że Zuzia ma zastawkę, dzięki której nie musimy pamiętać, że jest wodogłowie, w pierwszej kolejności postanowiliśmy sprawdzić czy ta zastawka dobrze działa. W tym celu pojechaliśmy do ICZMP, do Kliniki Neurochirurgii. Wyniki Tomografu Komputerowego potwierdziły dysfunkcję zastawki. Zuzię czekał zabieg wymiany zastawki. W sumie Zuzia i jej mama spędziły 9 dni w szpitalu. Zabieg się udał, zastawka działa, rany pooperacyjne ładnie się goją.
Wszystko wyglądało w jak najlepszym porządku, aż do trzeciej doby w domu. Tego dnia od rana Zuzia wydawała się nieswoja. Z każdą chwilą coraz słabsza i coraz mniej kontaktowa. Wezwaliśmy pogotowie. Karetka z powrotem zawiozła nas do ICZMP, baliśmy się, że nowa zastawka przestała działać. Na izbę przyjęć Zuzia dojechała niemal nieprzytomna. Okazało się, że pod kątem neurochirurgicznym było wszystko w porządku, nowa zastawka sprawna.
Ostatecznie Zuzię przyjęto na Oddział Neurologii. Ten stan w jakim trafiła do szpitala został zdiagnozowany jako napad padaczki, tyle że bez drgawek. Oprócz tego przyplątało się zapalenie płuc i konieczny był antybiotyk.
Powoli Zuzia dochodziła do siebie, jednak martwiło wszystkich to, że bardzo długo była słaba i nie chciała jeść i pić. Przyszedł jednak dzień, w którym wszystko wróciło do normy, a nawet apetyt jest teraz większy niż był wcześniej.

Ten trudny czas w szpitalu umiliły nam pieski z Fundacji “Dogoterapia Ama Canem” oraz bardzo sympatyczne pacjentki i mamy małych pacjentów na neurochirurgii. Pozdrawiam.

Przez to wszystko trzeba było zrezygnować z turnusu rehabilitacyjnego, który był zaplanowany na luty. Kolejny termin mamy na lipiec. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek i wyjedziemy do Warszawy się rehabilitować.

pomagamy Zuzi - 1%

styczeń 15, 2014 | brak komentarzy

Rozpoczął się kolejny rok rozliczeniowy i czas składania pit-ów.
W związku z tym ponownie prosimy pamiętać o Zuzi przy wypełnianiu rubryk dot. 1%  :)
W tym miejscu pragniemy również  podziękować wszystkim za poprzednie lata. Dzięki 1% uzbierała się bardzo fajna suma, dzięki temu Zuzia może korzystać z zajęć na basenie i z hipoterapii oraz wystarcza na leki.

dlazuzi20141

Hipoterapia

lipiec 25, 2013 | brak komentarzy

Od początku wakacji tego roku Zuzia uczęszcza regularnie na zajęcia z hipoterapii. Uwielbia “jeździć na koniki”. Bardzo ładnie ćwiczy, jest skupiona, super wykonuje polecenia terapeuty. Jest jazda przodem, tyłem, a nawet bokiem czy na leżąco Mama i babcia zostały “zmuszone” do nauki prowadzenia konia  :)   Mamy nadzieję, że będzie dane Zuzi uczestniczyć w zajęciach jak najdłużej.
W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować osobom, które w dużej mierze przyczyniły się do opłacenia części zajęć    :)   :)

NOWY ROK

styczeń 2, 2013 | brak komentarzy

Zaczął się Nowy Rok i z tej okazji życzymy wszystkim spełnienia największych marzeń i żeby rok 2013 był lepszy o minionego.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o Zuzi przy rozliczeniu podatku za 2011 rok. Niedługo czas rozliczeń za rok 2012, w związku z tym bardzo chcielibyśmy prosić, żebyście w tym roku również pamiętali o Zuzi wypełniając rubrykę 1%.

dlazuzi

Turnus rehabilitacyjny Amicus

czerwiec 2, 2012 | brak komentarzy

13.05.2012r. wyjechałyśmy do Warszawy na turnus rehabilitacyjny do Ośrodka Amicus zorganizowany dla podopiecznych Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”. Przez następne dwa tygodnie mieszkałyśmy w hostelu przy ul. Pańskiej, do którego zaprosiła nas Fundacja. Naszymi współlokatorami był Mateusz (lat 3,5) z mamą oraz Darek ( lat 8 ) z mamą. W mieszkaniu przywitała nas opiekunka turnusu, pani Agnieszka.  To był nowoczesny apartament, w którym były cztery pokoje, trzy dla gości, z widokiem na budowę drugiej linii metra :) , czwarty zajmowała p.Agnieszka. W każdym z trzech pokoi były dwa łóżka i telewizor, z którego nie miałyśmy czasu korzystać :) . W apartamencie znajdowały się również trzy łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych, dwie dla uczestników turnusu, w tym jedna z prysznicem. Nie zabrakło też oczywiście dużej, nowoczesnej kuchni z jadalnią, w pobliżu której znajdował kącik zabaw, gdzie można było malować po “ścianie”. Do dyspozycji mieliśmy również automatyczną pralkę i suszarkę bębnową.

2012-05-14-082356.jpg         2012-05-14-082449.jpg     

   

14.05.2012 był pierwszym dniem zajęć w Ośrodku Amicus, do którego trzeba było dojechać samochodem ok. 10-15 min lub autobusem ok. 30 min. Codziennie odbywały się zajęcia
przez 3-3,5h. Były to intensywne i pracowite dni.
Stałym punktem dnia była 
godzinna gimnastyka z panią Kadriją oraz spacer w kombinezonie.


Ponadto z Zuzią pracowali:
- logopeda
- psycholog
- masażysta
- terapeuta SI (integracja sensoryczna)
- terapeuci ćw. ruchowych

Ćwiczeń ruchowych było najwięcej, raz nawet 2 godziny. Na tych właśnie ćwiczeniach terapeutki uświadomiły mnie o istnieniu plastrów kinesiotaping, które mają za zadanie “ustawić” mięśnie w  poprawnej pozycji (tzn. ja to tak rozumiem, nie potrafię precyzyjnie i fachowo tego wyjaśnić). Zdecydowałam się na oklejenie prawej nogi i prawej ręki. Moim zdaniem plastry spełniały swoje zadanie. Dzięki nim Zuzia mniej koślawiła prawą stopę i prawa ręka też sprawowała się lepiej.

  2012-05-17-195628.jpg                                         2012-05-17-195709.jpg                                                                      

Wszystkie zajęcia bardzo podobały się Zuzi, chodziła na rehabilitacje z ogromną przyjemnością.

Po intensywnym dniu ćwiczeń był czas wolny… wracałyśmy do mieszkania zjeść obiad, który wcześniej przygotowała babcia Ewa. Nagotowała obiadków na całe dwa tygodnie i zawekowane zapakowała nam na drogę, mama musiała tylko odgrzać :) DZIĘKUJEMY CI BABCIU :) Po obiedzie, jeżeli pogoda pozwalała, wyruszałyśmy z nowymi przyjaciółmi na wycieczkę po Warszawie. Zaczęliśmy od ogrodu zoologicznego, była to długa i męcząca wycieczka. Najbardziej w ZOO Zuzi podobała się zjeżdżalnia  :) .  Była też wycieczka na Starówkę, do Ogrodu Botanicznego na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz przejazd tramwajem turystycznym. W dni bez wycieczek, wędrowaliśmy z przyjacielem Matim, na pobliski, duży plac zabaw. Zuzia go uwielbiała, było tam dużo miejsc na wspinaczkę, to jakby dalszy ciąg rehabilitacji.


I tak zleciały nam dwa tygodnie pracy i zabawy. 25.05.2012 trzeba było się spakować i wracać do domu, gdzie czekał już na nas stęskniony tatuś.

Tutaj znajdziecie fotorelację z pobytu w Warszawie. Przepraszam za jakość zdjęć, ale były to zdjęcia robione telefonem komórkowym oraz zrzuty z filmu.

 

1% za 2011 rok

luty 2, 2012 | brak komentarzy

Po raz kolejny akcja przekazania  1%  zakończyła się sukcesem. Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie swojej cegiełki przy rozliczeniu podatku za 2010 rok. Dzięki pozyskanym w ten sposób funduszom mogliśmy kupić Zuzi rowerek rehabilitacyjny, na którym uwielbia jeździć :)

Ponadto Zuzia miała zabieg korekty zeza w Krakowie, na który bardzo długo czekaliśmy, pierwszy raz uczestniczyła w hipoterapii, a poza tym pokryliśmy koszty leczenia, dojazdy na rehabilitacje i do lekarzy, kolejne okulary i wiele innych potrzeb.

Ponownie serdecznie Państwu dziękujemy i liczymy na to, że będziecie pamiętać o Zuzi przy okazji rozliczenia za 2011r. Żeby się dowiedzieć jak to zrobić zapraszam tutaj.

Oprócz bieżących potrzeb mamy nadzieję na stałe korzystać z hipoterapii, częściej wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne, może zaczęlibyśmy chodzić na basen.

kolejne »