Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc dla naszej niepełnosprawnej córeczki, Zuzi.

Zuzia urodziła się przedwcześnie, w 25 tygodniu ciąży, czyli na początku 6-go miesiąca, z wagą 700g. Tak wczesne narodziny niosą za sobą wiele konsekwencji. Jedną z najpoważniejszych było krwawienie śródczaszkowe, w wyniku którego pojawiło się wodogłowie. Obecnie Zuzia ma zastawkę, która odprowadza nadmiar płynu z okolic mózgu.

Kolejną konsekwencją była retinopatia wcześniacza, czyli nieprawidłowe narastanie naczyń krwionośnych w obrębie siatkówki, co może doprowadzić do odklejenia się siatkówki (na szczęście u Zuzi do odklejenia siatkówki nie doszło). Jednak uszkodzony nerw wzrokowy spowodował, że jest dzieckiem słabo widzącym, czemu towarzyszy astygmatyzm i oczopląs. W związku z tym musi korzystać ze specjalnych okularów i innych pomocy optycznych, dzięki którym łatwiej może się uczyć i poznawać świat. Uczęszcza do szkoły specjalnej dla dzieci słabo widzących i niewidomych.

W późniejszym czasie okazało się, że Zuzia ma mózgowe porażenie dziecięce (MPD) z prawostronnym niedowładem, co wiąże się z opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym, któremu towarzyszy padaczka.

Zuzia samodzielnie zaczęła chodzić dopiero w wieku 3 lat, co nadal jest trudną sztuką, którą ciągle trzeba doskonalić poprzez systematyczne rehabilitacje, a także konsultacje ortopedyczne. Dzięki intensywnej pracy logopedycznej coraz lepiej sobie radzi z mową, aczkolwiek jeszcze dużo pracy przed nią.

Wraz z dzieckiem rosną jego potrzeby. Potrzebne są pomoce optyczne, ortopedyczne, kontynuacja intensywnej rehabilitacji oraz leki na padaczkę. Niestety to wszystko przekracza możliwości finansowe rodziny.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla Zuzi.  Każda złotówka jest cenna.
W imieniu naszym i Zuzi serdecznie dziękujemy za pomoc.

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem:  8019 Brzuziewska Zuzanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

wspolnota-logo100x100

Pamiętaj aby w tytule wpisać dokładnie:
“8019 Brzuziewska Zuzanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”
W przeciwnym razie Twoja pomoc nie trafi do Zuzi.